четвртак, 24. мај 2018.

PRINCEVI I PRINCEZE

PRINCEVI I PRINCEZE DANASNJICE! PA NIJE BAS SVE KAO BAJKA, ALI IPAK TO JE NEKI SASVIM DRUGI SVET! NA NJIMA SVET OSTAJE! 33 KRALJEVSKE PORODICE - 33 NIVOA MASONA??? AVADON - DEMON U BIBLIJI ! U MASONERIJI AVADON JE SVETA MASONSKA REC! U VIRTUALNOM SVETU TO JE IGRICA ZA KOMPJUTER!
Hambdan  bin Mohamed al Maktum - krunisani princ Dubaija je ljubitelj adrenalinskih aktivnosti kao što su padobranstvo, ronjenje, trakanje brzim sportskim automobilima ili pak jahanje kamila. S druge strane ima vrlo romantičnu dušu, a pod pseudonimom Faza objavljuje poeziju.Trideset pet godina star princ sin je šejka Mohameda bin Rašida Al Maktuma, a školovao se na prestižnim školama širom sveta, uključujući i u Ujedinjenom Kraljevstvu. Vodi uzbudljivi život,koji redovno beleži na svom Instagram profilu, a koji prati više od 6 miliona obožavatelja. Princ Filipos od Grcke i Danske  je najmlađi sin poslednjeg grčkog kralja Konstanina II, s ozbirom da je Grčka ukinula monarhiju 1974. godine, njegova titula dolazi bez posebnih povlastica. Uprkos tome, mnogi ga smatraju jednim od najpoželjnijih prinčeva. Obrazovao se na prestižnom Univerzitetu Džordžtaun u Vašingtonu, a danas obavlja posao investicionog menadžera u Njujorku. Uz to ima 32 godine, i mnogi veruju kako mu je sada pravo vreme da se skrasi.
Princ Sebastijen Henri  Mari Gijom - Luksemburški princ je najmlađi od petoro dece Henrija, velikog vojvode od Luksemburga i Marije Terese. Školovao se širom sveta, a završio je i prestižnu Kraljevsku vojnu akademiju Sendhrst. Prinčevi hobiji uključuju penjanje, skijanje, plivanje i igranje ragbija.
Princ Husein bin Abdulah od Jordana -  Jordanski princ je najstariji sin kralja Abudulaha II i kraljice Ranije. Iako su mu tek 23 godine, često se svrstava na lestvice najpoželjnijih svetskih prinčeva. Završio je Kraljevsku vojnu akamdemiju Sendhrst, kao i Univerzitet Džordžtaun, pa je i poručnik u jordanskoj vojsci.Iskusni je diplomata koji je pred Većem sigurnosti Ujedinjenih nacija pričao o metodama sprečavanja mladih ljudi da se pridružuju ekstremističkim grupama. U slobodno vreme svira gitaru, igra fudbal, i obožava da vozi motor. Svoje poslovne i privatne avanture rado objavljuje na Instagram profilu koje prati više od milion obožavatelja širom sveta. Princ Vanzeslaus  od Linhestajna -  Lihtenštajnski princ tiha je patnja mnogih dama na kraljevskim dvorovima širom sveta. Iako se nalazi u četrdesetim godinama života, još uvek nije spreman da se skrasi. Poznat je po vezi sa Adrijanom Limom, a često se nalazi da stranicama tabloida.
Amira el Tavil (33) je princeza iz Saudijske Arabije. Rođena je u Rijadu, gradu gde je, zbog razvoda roditelja, odrastala uz baku i majku.
Princeza Amira je bila pet godina u braku sa princom Alvalida Bin Talalom, a upoznala ga je dok ga je intervjuisala za novine svoje škole. Posle razvoda, rešila je da se posveti obrazovanju, pa je stekla diplomu magistra poslovne adiministracije., ali se njeni uspesi tu ne završavaju. Ova lepotica kreće se da bavi humanitarnom radu u svojoj zemlji, ali i u inostranstvu.
Tako je došla do pozicije direktora izvršnog odbora "Al-Waleed bin Talal", organizacije koja je posvećena borbi protiv siromaštva, međuverskom dijalogu i osnaživanju žena. Pored odličnog primera samostalne i jake žene, Amira mnoge oduševljava svojim modnim stilom, odnosno činjenicom da je odbacila tradicionalna pravila svoje zemlje.
Princeza Ranija - 44-godišnja lepotica je supruga kralja Abudule iz Jordana, a postala je čuvena po svom zalaganju u socijalnoj i ekonomskoj politici. Majka četvoro dece poznata je i po svom izraženom modnom stilu i predivnim večernjim toaletama u kojima se pojavljuje na dobrotvornim balovima.Poznata po svojoj filantropskoj karijeri, ostala je prizmena i uvek voljna da pomogne ljudima koji joj se u velikom broju obraćaju.
Sarlota Kaziragi lepotica besprekornog modnog ukusa predstavlja jednu od najprestižnijih dinastija. Njena majka princeza Karolina od Monaka, ćerka je kneza Renijea III od Monaka i poznate američke glumice Grejs Keli, od kojih je nasledila prefinjen ukus i ljubav prema modi.
Svojim jedinstvenim stilom, ali i neobičnom lepotom privukla je pažnju mnogih dizajnera, a „Veniti Fer” proglasio ju je za najbolje obučenom princezom.
Jordanska princeza Heja Bint  princeza školovala se u Velikoj Britaniji, a diplomirala je filozofiju, ekonomiju i politiku. Pored toga što je vrlo cenjena u konjičkom sportu, princeza se još kao vrlo mlada istakla u humanitarnom radu.Leticija Ortiz Rokasolano udata je za španskog kralja Filipa VI koji je na prestolu od juna 2014. godine. Otac joj je novinar, majka medicinska sestra, a ona je diplomirala novinarstvo i ima master diplomu iz audiovizuelnog novinarstva. Ovo joj je drugi brak. Aktivna je na manifestacijama predstavljanja španske kraljevske porodice širom sveta, pokrovitelj je brojnih humanitarnih manifestacija i promoter modnih trendova u saradanji sa španskim dizajnerima.
Upoznajte princeze Estel, Leonoru,Ingrid, Katarinu,Elizabetu, princeve, Kristijana, Hisatoa, Huseina, Davida, Mulaja koji se nadmecu za presto kao i Dzordz i Sarlota u 33 kraljevske prestonice ( za sada ih je cak 23).Ovo je tek prvi deo "liste" porodica koje nasleđuju vlasti u svojim zemljama, sa tom razlikom što je ta vlast negde strogo protokolarna, a na drugim mestima apsolutna. Posebno je zanimljiva priča o njihovim "klincima", koji već po rođenju dobijaju titule, poštovanje ali i značajno veće životne šanse od ostale dece.Kada smo kod Džordža, kako su Vilijam i Kejt odlučili da nazovu svog sina i trećeg pretendenta na britanski presto, on je princ ne samo  Ujedinjenog Kraljevstva već i Kanade, Australije, Novog Zelanda, Jamajke, Barbadosa, Bahama, Grenade, Papue Nove Gvineje, Solomonskih ostrva, Tuvalua, Svete Lucije, Svetog Vinsenta i Grenadina, Antigve i Barbude, Belizea i Svetog Kristofora i Nevisa. 
Jedini car na planeti Zemji je Akihito - vladar Japana. On je na vlast došao 7. januara 1989. godine, kada je na tom mestu nasledio svoga oca Hirohita i postao 125. car ove zemlje. Dok je bio prestolonaslednik, Akihito je oženio Mičiko Šodu i tako postao prvi član carske porodice koji se nije oženio ženom plave krvi. Njih dvoje imaju troje dece: prestolonaslednika Naruhitoa (rođen 1960), princa Akišinoa (rođen 1965) i princezu Nori (rođenu 1969)
Aktuelni prestolonaslednik se 1993. godine oženio, a 2001. godine dobio ćerku, princezu Toši. Rođenje princeze potaklo je ideju o promeni pravila nasleđivanja, kako bi i ženama bilo dozvoljeno da naslede presto. Međutim, kako se to nije dogodilo pre 2006. godine, kada je sestra aktuelnog prestolonaslednika - princeza Akišino, poznatija kao princeza Kiko - rodila sina, princa Hisaitoa, koji će naslediti carski presto, najverovatnije je da to takve promene neće ni doći.
Sedmi kralj Belgije, Filip, na presto je stupio 21. jula 2013. godine, kada je njegov otac, Albert II abdicirao sa tog mesta. Kralj Filip i njegova supruga, princeza Matilda, imaju četvoro dece: princezu Elizabetu, princa Gabriela, princa Emanuela i princezu Eeleonoru.
Nakon što je 1999. godine promenjeno pravilo nasleđivanja trona, postalo je moguće da kralja nasledi njegovo najstarije dete, bez obzira na pol. Dve godine kasnije, 25. oktobra 2001, princeza Matilda rodila je Elizabetu, vojvotkinju od Brabanta, koja je sledeća "u redu" za nasleđivanje belgijskog trona.

Kraljevinom Danskom vlada kraljica Margareta II, najstarije dete kralja Frederika IX  i Ingrid od Švedske. Presto je preuzela nakon smrti oca 1972. godine, kada je postala prvi ženski monarh u toj zemlji od Margarete I, vladarske skandinavskih zemalja od 1375. do 1412. godine.
Ona je rođena 1940. godine, ali nije odmah bila pretendent na presto, sve do 1953. godine, kada je ustavnim amandmanom dozvoljeno ženama da naslede tron. Godine 1976, kraljica se udala za Henrija de Laborde de Monpezat, sa kojim ima dva sina: prestolonaslednika princa Frederika i princa Joakima.
Princ prestolonaslednik Frederik Andre Henrik Kristijan rodio se 26. maja 1968. godine. On se 14. maja 2004. godine oženio Meri Elzabetom Donaldson, koja je nakon venčanja postala je princeza prestolonaslednikovica Meri Elizabet od Danske.
Njih dvoje imaju četvoro dece: princa Kristijana, princezu Elizabetu, princa Vinsenta i princezu Josefinu. Kao najstariji sin, princ Kristijan, rođen 15. oktobra 2005. godine, naslediće kraljevski presto ove zemlje.
Holandski  kralj Viljem Aleksandar nasledio je presto 30. aprila 2013, od svoje majke, Beatris. Oženjen je kraljicom Maksimom, sa kojom ima tri ćerke: princezu Katarinu-Amaliju, princezu Aleksiju i princezu Arianu.Po ustavu, kralj, zajedno sa ministrima, čini vladu.
Najstarija ćerka kraljevskog para, princeza Katarina-Amalija, sledeća je naslednica holandskog trona. Ona je rođena u Hagu, 7. decembra 2003, što je pozdravljeno stotinu i jednim tradicionalnim pucnjem na četiri krajnje tačke Holandije, kao i na Holandskim Antilima.
Članovi norveške kraljevske porodice su kralj Harald V, kraljica Sonja, prestolonaslednik princ Hakon, njegova supruga princeza Mete-Marit, princeza Ingrid Aleksandra, princ Svere Magnus, gospodin Marius Borg Hoibi, princeza Marta Luisa i princeza Astrid.
Trenutni vladar je kralj Harald V, sin nekadašnjeg kralja Olafa V. Zajedno sa njim, na dvoru živi i njegova sestra, princeza Astrid. Kralj Harald i kraljica Sonja imaju dvoje dece: prestolonaslednika Hakona i princezu Martu Luisu. Prestolonaslednik Hakon se 2001. godine oženio i iz braka sa Mete-Marit ima dvoje dece: princezu Ingrid Aleksandru i princa Sverea Magnusa. Zanimljivo je da sa porodicom na tronu živi i gospodin Marius Borg Hoibi - sin princeze Mete-Marit iz prvog braka.Nakon prestolonaslednika Hakona, naslednica norveškog kraljevskog trona biće princeza Ingrid Aleksandra, rođena 21. januara 2004. godine.
Aktuelni kralj Španije, Huan Karlos I rođen je 5. januara 1938. godie u Rimu, gde je kraljevska porodica živela nakon što je morala da napusti Španiju, po proglašenju Republike 1931. godine.
Nakon smrti Franciska Franka, Huan Karlos I proglašen je kraljem 22. novembra 1975. godine. Njegova supruga, kraljica Sofija, rođena je u Atini 2. novembra 1938. godine, i prva je ćerka kralja Pola I i kraljice Federike od Grčke. Njena porodica pripada jednoj od najstarijih evropskih kraljevskih porodica.
Kraljevski par venčao se u Atini 1962. godine i imaju troje dece: infantkinju Elenu, vojvotkinju od Lugoa, infantkinju Kristinu, vojvotkinju od Palma de Majorke i prestolonaslednika, princa Felipea - princa od Asturije, princa od Girone, princa od Viane, vojvode od Montlanka, grofa od Karvere, gospodara Balaguera i naslednika kraljevina Kastilje, Aragona, Navare, kneževine Katalonije, i kraljevina Valensije i Majorke.
Princ prestolonaslednik rođen je 30. januara 1968. godine. Sećate se bajkovite priče Kejt Midlton i princa Vilijama? Iako najpoznatija, ona nije jedina takva na svetu. Naime, princ prestolonaslednik Felipe je 1. novembra 2003. godine objavio veridbu sa Leticijom Ortiz Rokasolano, novinarkom španske televizije TVE. Par se venčao 2004. godine i danas ima dve ćerke: Leonoru i Sofiju.
Naslednica španskog prestola biće princeza infantkinja Leonora, rođena 2005. godine.
Aktuelni švedski kralj Karl XVI rođen je 30. aprila 1946. godine, kao sin tadašnjeg prestolonaslednika princa Gustafa Adolfa i princeze Sibile. On ima četiri starije sestre: princeze Margaretu, Brigitu, Desire i Kristinu. Tokom olimpijskih igara u Minhenu 1972. godine, kralj je upoznao Silviju Somerlat, koja je radila kao hostesa. Četiri godine kasnije upriličeno je kraljevsko venčanje.
Imaju troje dece: princezu-naslednicu prestola Viktoriju, princa Karla Filipa i princezu Madlenu. Nakon promene ustava 1980. godine, švedski tron nasleđuje najstarije kraljevo dete, u ovom slučaju princeza Viktorija Ingrid Alis Desire, vojvotkinja od Vestegrotlanda.
Ona se 2010. godine udala za ličnog trenera Danijela Vestilnga, kome je 23. februara 2012. godine rodila ćerku, princezu Estel, sledeću naslednicu švedskog kraljevskog trona. 
Nordom Sihamoni je kralj Kambodže od 29. oktobra 2004. godine, kada je njegov otac Norodom Sianouk abdicirao. Pre nego što je preuzeo presto Sihamoni je bio poznat kao kulturni ambasador u Evropi i instruktor klasičnih plesova.
Ipak, Sihamoni je neženja, a njegov otac je jednom rekao da Sihamoni "voli žene kao sestre". On nema dece i nije poznato ko bi mogao da ga nasledi na prestolu. 
Jigme Kesar Namgel Vangčuk (Jigme Khesar Namgyel Wangchuck) rođen je 1980. godine a kralj je postao 2006. godine. Otvarajući jednu od sednica parlamenta Butana 20. maja 2011. godine, kralj je objavio svoju veridbu sa Jetsun Pemom, rođenom 1990. godine. Venčali su se nekoliko meseci kasnije, a ceremonija njihovog venanja je najveći medijski događaj u istoriji te zemlje.
Par još uvek nema dece.
Hamad ibn Isa al-Kalifa stupio je na tron 1999. kao emir, a 2002. postao je kralj Bahreina. Školovao se na Kembridžu. Njegov najstariji sin, princ prestolonaslednik Salman bin Hamad bin Isa Al Khalifa (44), ima četvoro dece: princa sina Isu bin Salmana, princa Mohameda bin Salmana, princezu Fatimu al-Danu i princezu al-Joud.
Najstariji sin Salmana bih Hamada, princ Isa, koji je trenutno na školovanju u SAD, sledeći je naslednik bahreinskog trona.
Kralj Abdulah II preuzeo je presto Jordana 7. februara 1999. godine, kada je imao 37 godina. Godine 1993, tada još uvek princ, upoznao je Raniju al-Jasin, jednu od najlepših i najpoznatijih aktuelnih svetskih kraljica. Šest meseci kasnije par je objavio veridbu, a venčanje je upriličeno 10. juna iste godine. Kao princeza, Ranija se  bavila socijalnim radom i advokaturom, što je nastavila i nakon što je postala kraljica. Kraljevski par ima četvoro dece: princa-prestolonaslednika Huseina, princezu Iman, princezu Salmu i princa Hašema.
Tron kraljevine Jordan naslediće princ Husein, rođen 28. juna 1994. godine.
Kralj Saudijske Arabije, Abdulah (Abdulah bin Abdulaziz bin Abdulrahman bin Fajsal bin Turki bin Abdulah bin Muhamed bin Saud, Čuvar Dve Svete Džamije) nasledio je tron 1. avgusta 2005. godine, nakon smrti svog polubrata kralja Fahda.
Čim je preuzeo presto, Abdulah je kao prestolonaslednika imenovao drugog polu-brata, sultana Abdulaziza. Prema podacima iz 2001. godine, kralj ima četiri žene, sedam sinova i 15 ćerki.
Međutim, 18. juna 2012. godine sultan Abdulaziz je umro, pa je za novog prestolonaslednika proglašen njegov brat, princ Salman (Salman bin Abdulaziz Al Saud). On se ženio tri puta. Najpre je oženio sultaniju Turki Al Sudairi, koja je umrla 2011. godine i sa kojom ima petoro dece: princa Fahda, princa Ahmeda, princa Sultana, princa Abdulaziza i princezu Husu.
Iz drugog braka, sa Sarom bin Fajsal al-Sabaj (Sarah bint Faisal Al Sabayi), ima sina, princa Sauda.
Iz trećeg braka, sa Fadom bin Falom ima šestoro dece: princa Muhameda, princa Turija, princa Kalida, princa Najif, princa Bandara i princa Rakana.
Međutim, kao naslednik princa Salmana na mestu prestolonaslednika, a potom i na mestu kralja, spominje se Mukrin bin Abdulazizm vojni pilot koji ima četrnaestoro dece.
Bumibol Adulijadej, poznatiji kao Rama IX, rođen je 1927, a na prestolu kraljevine Tajland je od 1946. godine, što ga čini svetskim monarhom sa najdužim "stažom".
Jedini sin kralja Rame IX i njegove supruge kraljice Sirikit je princ-prestolonaslednik Vadžiralongkorn, rođen 1952. godine. Početkom 1977. godine prestolonaslednik je oženio princezu Samsavali Ktitjakaru, prvu rođaku sa majčine strane. Sa njom ima jednu ćerku, princezu Badžrakitiabu, rođenu 1978. godine.
Međutim, prestolonaslednik je ubrzo počeo da živi sa glumicom Juvadidom Polprasert sa kojom ima petoro dece. Njegova supruga je u početku odbijala da se razvede, ali je njihov brak ipak okončan 1993, a godinu dana kasnije prestolonaslednik je oženio glumicu, koja je nakon venčanja promenila ime u Mom Sudžarini Mahidol na Ajudaja (sufiks označava da je udata za člana kraljevske porodice).

Ipak, ni ovaj brak nije uspeo, pa se prestolonaslednik ponovo oženio 2001. godine Srirasmi Akarafongpriča, devojkom skromnog porekla, a brak je javno obljavljen tek 2005. godine. Ona je iste godine rodila sina, Dipangkorna Rasmijotija koji je odmah dobio titulu princa.
Trenutni kralj Tonge je Tupou VI. On je mlađi brat i naslednik pokojnog kralja Džordža Tupoua V. On je kao naslednik trona uspostavljen 27. septembra 2006. godine, jer njegov brat, koji je bio neženja, nije imao legalno priznate dece.
Kralj je oženjen ćerkom jednog od visokih činovnika te zemlje, Nanasipauom, sa kojom ima troje dece: princezu Latufuipeka Tukuao, princa Tupuotoa Ulukalala  i princa Ataua.
Prestolonaslednik je stariji princ, Tupuiti Ulukalala, koji je 12. jula 2012. godine oženio Fakafanuu sa kojom ima jednog sina, princa Taufahau Manumataongoa, rođenog 10. maja 2013. godine, koji je sledeći naslednik trona ove zemlje.
Letsi III, aktuelni kralj Lesotoa, rođen 1963. godine, na ovom mestu nasledio je oca Mošoešoa II, koji je 1990 bio u egzilu. Stari kralj se nakratko vratio na presto 1995. godine, ali je naredne godine poginuo u saobraćajnoj nesreći, kada je Letsi III ponovo preuzeo tron.
On se 2000. godine oženio Karabom Motšoeneng, sa kojom ima dve ćerke i jednog sina: princezu Meri Senat Mohato Seiso, princezu Ma Seiso i princa Davida.
Princeza Senate Mohato Seiso je najstarije dete kralja Letsija III, rođena je u prestonici Lesotoa, gradu Maseru. Iako trenutno zakoni o nasleđivanju trona u ovoj kraljevini ne dozvoljavaju ženama da naslede presto, postoji podrška u javnosti Lesotoa da se ovo pravilo promeni. Međutim, takva promena još uvek nije usvojena, pa je sve verovatnije da će presto naslediti princ David. Marokanski kralj Mohamed VI na presto je stupio 23. jula 1999. godine, nakon smrti svoga oca, kralja Hasana II. Mohamed ima jednog brata, princa Mulaja Rašida i tri sestre: princezu Lejlu Merjem, princezu Lejlu Esmu i princezu Lejlu Hasnu.
Kralj se 2002. godine oženio Salmom Benani, sa kojom ima dvoje dece: princa Mulaja Hasana i princezu Lejlu Kadiju.
Princ Mulaj Hasan rođen je 8. maja 2003. godine i sledeći je naslednik marokanskog kraljevskog prestola.

Msvat III, rođen 1968. godine, aktuelni je kralj Svazilenda i glava kraljevske porodice te zemlje. On je poznat po praksi mnogoženstva, a njegove navike izazivaju velike proteste u zemlji.
Kralj trenutno ima četrnaest žena i 23 dece. Prve dve kraljeve žene izabrane su za njega od strane nacionalnih savetnika, a da bi kralj mogao da oženi verenicu, ona najpre mora da ostane u drugom stanju, kako bi "dokazala" da može da nosi naslednika.
Međutim, kralj Svazilenda ne može da odredi svog naslednika. Shodno pravilima, specijalizovani tradicionalni Savet (Liqoqo) odlučuje koja od kraljevih žena će biti "Velika supruga" (Indlovukazi - kraljica majka), a sin "Velike supruge" biće sledeći kralj. Međutim, ona mora imati samo jednog sina muškog pola (kralj ne može da ima sestru ili brata) i mora biti "dobrog morala".
U tradicionalnoj kulturi ove zemlje, od kralja se očekuje da oženi ženu iz svakog plemena, kako bi učvrstio veze sa svakim delom Svazilenda. Tako je u septembru 2008. godine, kralj Msvati III oženio i svoju 14. ženu.
Do sada, kralj ima dvadeset troje dece, ali se smatra da ovaj spisak nije konačan: princ Sikalo, princ Maveletiveni, princ Majahonke, princ Bulebenkosi, princ Lusuku, princeza Sikaniso Dlamini, princ Džabre, princeza Temasvati, princeza Tijandža, princeza Tebukosi, princ Bandzile, princeza Temašajna, princeza Temtsimba, princeza Sakizve, princeza Sentelveinosi, princeza Sibusezveni, princeza Jenziv, princ Mkvašo, princ Sazivangaj, princeza Makosotando, princ Betive, princeza Bulebetiv...
DAKLE IGRE PRESTOLA I TO NE VIRTUALNE! KOLIKO GOD MI MISLILI DA TI KRALJEVI, KRALJICE, PRINCEZE POSTOJE SAMO FIGURATIVNO ILI FORMALNO JAKO GRESIMO. ONI ITEKAKO IMAJU UTICAJ NA SVET OKO SEBE. KAO I 33 STEPENA MASONERIJE TAKO I 33 KRALJEVSKE PORODICE VLADAJU SVETOM!
 PA NEK IGRE POCNU!!! VISE O MASONERIJI I AVADONU U SLDECEM BLOGU!




 

Нема коментара :

Постави коментар