уторак, 12. август 2014.

BUDUCNOST ZAPISANA NA PALMINOM LISTU

BUDUCNOST ZAPISANA NA PALMINOM LISTU I IBM CIP KOJI TREBA DA PREDSTAVLJA VAS MOZAK.Indija ima jedanaest biblioteka palminog lisca.Osim u Indiji nalaze se i u Sri Lanki i BraziluPrvu bibliteku osnovalo je sedam mudraca pre tri hiljade godina.Oni koji ispisuju sudbine ljudi imaju jedinstvenu sposobnost da vide i paralelne svetove proslost i buducnost svakog coveka. I znaju da cete jednom doci u biblioteku da vam "citaci" procitaju sudbinu. Citaci se obucavaju od svoje 10-te godine ,a to neprocenjivo znanje se prenosi sa oca na najstarijeg sina.Indetifikacija se vrsi putem vaseg datuma rodjenja i otiska palca(za muskarce desni prst, za zene levi) i citac ce vas naci u milionima palminog lisca.Na palminim listovima su zapisani podaci iz vasa cetiri prosla zivota i imate pravo da cujete samo sto zelite.Znaci kazete citacu samo ono sto zelite da cujete.U dvanaest poglavlja je smesteno uglavnom sve ono sto vas zanima.Nasuprot tome druga vest u istom danu. IBM je "malo " ispitivao sve funkcije mozga(brzina,efikasnost,prilagodljivost i inovativne tehnike projektovanja) i dosao do zakljucka da sa novim cipom moze sve to da "pokrije".Neurosinapticki racunarski cip!On funkionise u bioloski  realnom vremenu rekao je njegov idejni tvorac dr Darmendra S.MODHA. Cip ce omoguciti "organsku ' upotrebu kompjutera simulirajuci funkcije ljudskog mozga .Pa sad vi odlucite.Sta je bolje? Zapisi sa palminog lista ili vestacka funcija naseg mozga u IBM  cipu!
Buducnost. Zaista mi ne treba palmin list da shvatim da naucnici rade u sluzbi vanzemaljaca i robota. Sta im treba to pravljenje coveka. Te humanoidni roboti,te cip za zamenu vaseg mozga, te rezervni kompjuterski delovi za ljudske organe. Tesko da ce ostati ista ljudsko u nasoj vrsti.Pa sad klanjajmo se naucnicima. Nekako ih vise ne volim i ne cenim. Dok su radili za dobrobit ljudskog roda u redu. Ali kako je krenulo ode ljudski rod u istoriju . I hiljadugodisnji zapisi na palminom listu.
Proslost. Sta da kazem.Da nije bilo razvoja tehnologije ne bih na internetu otkrila pricu o ljudima koji citaju sudbinu sa palminog lisca i ogromnim bibliotekama koje to cuvaju hiljadama godina. Da nema interneta ne bih citala o najnovijim dostignucima u nauci i medicini. Pa, opet mozda je bila bolja ona neizvesnost u kojoj smo ziveli. Bila su to jako srecna vremena. Nismo znali mnogo toga,a ono sto smo saznavali iz skrtih informacija sa televizije ili iz novina bilo je taman dovoljno za zivot obicnog coveka. Jer ako si sit i imas placene racune zasto bi te bilo briga za sve ove "gluposti" koje ja pisem citajuci razne informacije na internetu?
VELIKI POZDRAV.

Нема коментара :

Постави коментар