уторак, 4. фебруар 2014.

DEST GODINA FEJSBUKA



Deset godina fejsbuka. Mnogo smo navikli na njega .Sav nas drustveni zivot sada je na njemu.Kakvo je uzivanje imati 1000 prijatelja koji su uvek spremi za lajkovanje ,smajlice .Na fejsu ces uvek naci najnovije vesti  i traceve i cemu vise ona iscrpljujuca pijenja kafa sa komsijama, prijateljima  na kojima se vrte isti bajati tracevi. A d a ne pricam o poplavi video klipova ,postera ,objava koje nas do suza zajmesavaju, Jedan je fejs i nista ne moze da ga zameni.Obzirom da mladi vec duze vreme ne mogu da nadju posao fejsbuk je dosao kao spas.Pa molim vas lepo ko bi po ovom vetru proveo ceo dan na polju u trazenju posla ,kad je tu fejs i sve sto se desava u gradu saznas za cas a da ni ne izadjes iz sobe.Da , na mladima i na fejsu svet ostaje.Mladi zauzimaju veliko mesto u mom zivotu.Pored svoje cetvoro dece ,prema kojima naravno imam pristrasan stav,tu su injihovi prijatelji,momci devojke .I znate kakav sam utisak stekla ? NOVA GENERACIJA OD DEVEDESETIH GODINA JE HILJADU PUTA JACA OD NASE IZ SEZDESETIH.. I ne slazem se sa misljenjem mnogih da je danasnja omladina bezoosecajna, lenja i bahata.NE, NE I NE.Oni su snalazljiviji od nas ne foliraju se, nisu plasljivi.To na nas deluje zastrasujujuce , a upravo smo im  mi nametnuli  situacijom koju smo stvorili da se oni brane  jedino kako znaju nezainteresovanoscu i bezoosecajnoscu.. PA TA LENJOST .Dok su bili mali radili smo sve umesto njih da bi ih zastitili .Sada kada ne mogu da se zaposle , ostaju sa nama bar do 35 te godine i opet nasom krivicom tretiramo ih kao bebe.I dalje ih hranimo, oblacimo dajemo dzeparac ( ko zna odakle kad je moja generacija zahvaljujuci tranziciji isto bez posla).Pa na kraju krajeva nije lose ziveti na tudj racun.Pametno. Lajk i smajli .A sto se tice bahatosti , znam i meni to tesko pada. Medjutim mislim da je to zato sto se oni ne foliraju i ne plase se nicega.Moram da pomenem i nas roditelje. Mi bi trebali da im budemo uzor, kako ko zna?Mi smo potpuno izgubljeni izmedju dva tri posla (o d kojih u porodicama koje ne cuvaju penzionere ,zivi po 6 do 8 ljudi).Nema se vremena ni za sebe ni za decu. D a ne zaboravim bar jedan od tih poslica je u sivoj zoni. Toliko o pozitivnom uticaju na decu. I sta im preostaje kad je proslo vreme Meri Popins (najbolje dadilje na svetu). Ostaje fejsbuk. I tvrdim mladi su jaki i srecni na neki svoj nacin.. Steta sto ih ne razumemo jer bi bili manje depresivni sa njihovom zivotnom filozofijom.
Fejsbuk 2050 godine.Jezik zemljana. Svi su umrezeni . I svi se razumeju.Mozes sa jednog kraja planete ili van planete da se druzis, da narucis nesto da kupis ili da razmenjujes informacije iz oblasti koja te zanima,Drustvena mreza fejsbuk bice mesto za koje ces morati da se izboris jer ce biti pretrpano.Samo strpljivo i opusteno svi ce se ulogovati i biti srecni,
Kao kao sto je sada fejsbik nas pokretac svega je bio televizor.Da bi mogao da se druzis morao si redovno da pratis serije tipa "Dinastija"  pa da mozes posle na kafici da branis stav da li je Kristl plakala zbog Aleksis ili Blejka. Smor. ali to je bilo bolje nego da pricas o svom zivotu i zato tvrdim mi smo bili foliranti.Ljudi iz javnog zivota su svoj privatni zivot krili kao zmija noge ,a na moju veliku radost nisu postojali rijaliti soui i starlete.Sada se pitam kako smo mi uopste ziveli  i evo pravi odgovor mi smo ziveli u "Dinastiji" a ne u realnom svetu.
Ziveo fejsbuk, zahvaljujuci njemu i mladi i stari zive pun realan zivot sa svim onim brdom informacija. Televizor retko ko gleda,a novine kupuje tek svako deseti.
Pozdrav . Vidimo se na fejsu.

Нема коментара :

Постави коментар