понедељак, 1. јул 2024.

I POSLE SVEGA PATISPANJ II

 DESILO SE VEC JEDNOM DA SAM ODUSTALA OD PISANJA BLOGOVA. I EVO OPET SAD PRE NEKI DAN CVRSTO RESIM DA NE PISEM BLOGOVE. MEDJUTIM, NEDOSTAJU MI TE TAKO IDEMO DALJE. NE VREDI JACE JE OD MENE.

LETO JE i trebala bih samo opustene teme, ali ne vredi. Ovih dana na fejsbuku mnogo se pise o pinealnoj zlezdi. Malo sam prekopala ievo price o njoj.

Pinealna žlezda/epifiza je jedna od najvećih tajni dugo skrivana od nas. Mala žlezda u središtu mozga, na prvi pogled izgleda daleko manje značajna nego što zaista jeste. Do pre nekoliko decenija moderna nauka je epifizu potpuno ignorisala, smatrajući je zakržljalim ostatkom nekadašnjeg organa.

Međutim, ispostavilo se da je ona ne samo aktivna već i da, zajedno sa hipofizom, igra jednu od ključnih uloga u organizmu, i na fizičkom i na duhovnom nivou. 

Kontroliše unutrašnji sat, reguliše san, povećava našu intuiciju. Kada epifiza oslabi, započinje proces fizičkog i psihološkog starenja.

Pinealna žlezda ili epifiza je mala endokrina žlezda veličine zrna pirinča, oblika borove šišarke. Nalazii se između dve moždane hemisfere, u samom geometrijskom centru mozga. Od latinske reči “pinea” nastao je njen francuski naziv – “pinéal” što zapravo znači – “kao borova šišarka”.

Simbol šišarke, zapravo, predstavlja prikaz uzdizanja energije od prve, korenske čakre , uz kičmu, ka vrhu glave odnosno do pinealne žlezde (šišarke). Poznavanje procesa uzdizanja ove energije omogućava dostizanje prosvetljenja. Ovaj proces dovodi do širenja svesti i uzdizanja na viši nivo postojanja.

Epifiza, nekada poštovano oruđe vidovnjaka i mistika, uglavnom je uspavana a njena božanska namena delimično je izgubljena tokom vekova. Ipak, stvari se polako menjaju. Danas se pinealna žlezda prepoznaje kao žlezda koja ima jednu od glavnih uloga u svakom aspektu funkcionisanja ljudskog tela.

Ova sićušna žlezda:

  • igra značajnu ulogu u ritmu smenjivanja sna i budnog stanja,
  • utiče na naše ponašanje,
  • utiče na donošenje odluka,
  • utiče na doživljavanje stvarnosti,
  • od suštinskog je značaja za psihološki razvoj i duhovno buđenje čoveka. 

Deluje kao merač svetlosti u telu. Prima informacije o svetlosti kroz oči, a zatim šalje hormonske poruke telu. Prenosi informacije o dužini dnevnog svetla (cirkadijalni ritam), govori svakom delu telu da li je svetlo ili mračno napolju, u kom godišnjem dobu se nalazimo i daje informaciju o dužini dana odnosno noći.

Ako bi smo se potpuno umakli iz tehnikom premreženog okruženja (trenutno nezamislivo) – telefona, kalendara, časovnika – vrlo brzo bismo shvatili vitalnu ulogu koju ova žlezda ima u održavanju naše veze sa prirodom. 

  • Osim funkcija povezanih sa fizičkim, današnji naučnici, ali i psihoterapeuti, potvrđuju da je pinealna žlezda mesto sa koga se povezujemo sa našim višim bićem. 
  • To je onaj onostrani deo naše duše koji reaguje na duhovne nadražaje, koji je okrenut isključivo onostranom. 
  • Ona je otvor za svetlost koja dolazi iz nas samih i naših duhovnih delova, i osluškujući je možemo utvrditi šta je u dubini naše duše. Epifiza utiče i na naše nagone ali i instinkt, za koji znamo da, ako mu se prepustimo, može nam nepogrešivo reći kuda idemo.

    Funkcionalni znaĉaj epifize nauĉni svet je oduvek dovodio u pitanje. Na poĉetku ovog veka, opisali su je kao “višak” u mozgu koji ničemu ne služi jer predstavlja zakržljali deo nekadašnjeg organa. Međutim, istraživanja su pokazala, da uprkos svojoj veličini, epifiza ima mnogo funkcija i aktivna je. 

    Kao i kod svake žlezde, funkcija pinealne žlezde je lučenje hormona, u ovom slučaju melatonina, veoma značajnog hormona koji utiče na ritam spavanja i budnosti a time i na funkcionisanje čitavog organizma. Melatonin se luči noću (zato se deci kaže da dok spavaju rastu), što znači da organizam, odnosno epifiza, “prepoznaje” kada je dan a kada noć.

    U stvari, pinealna žlezda “dešifruje” svetlost, tako što prima svetlosne informacije (preko hipotalamusa) a zatim luĉi hormone koji su prenosioci poruka i kao takvi imaju ogroman uticaj na um i telo. Više o ovome u tekstu “Melatonin, serotonin i cirkadijalni ritam“,

    To znači da je njena aktivnost, koja je direktno povezana sa promenom svetlosti u okruženju, prevashodno usmerena ka slanju informacija organizmu o dužini trajanja dnevne svetlosti.

    Takođe obaveštava telo da li se dani skraćuju ili produžavaju i koje je godišnje doba . To omogućava našem telu da ostane u skladu sa prirodom, a samim time bude u mogućnosti da se pripremi za promene koje će se u prirodi oko nas, uskoro odigrati. 

    Epifiza kontroliše naš biološki časovnik i određuje vreme kada ćemo ući u pubrtet. Takođe određuje i koliko će naš imuni sistem biti jak u borbi protiv različitih bolesti.

    Dakle, da bi ljudski organizam dobro funkcionisao potrebna mu je svetlost (uticaj svetlosti na telo  je predmet proučavanja mnogih, mnogih naučnika) odnosno usklađenost sa prirodnim ritmovima smenjivanja dana i noći.

    Međutim, moderna tehnologija, korišćenje fluorescentnog osvetljenja, nošenje naočara za sunce, upotreba losiona za tamnjenje i svakodnevni, često dug, boravak u zatvorenim prostorijama, vrlo nepovoljno utiču na aktivnost epifize.

    Zbog lošeg i nepravilnog načina zivota, nepravilne ishrane (industrijska i GMO hrana) i nekontrolisanog korišćenja moderne tehnologije, vremenom, dolazi do kalcifikacije PINEALNE ZLEZDE.

    CETIRU JAHACA APOKALIPSE NAPADAJU PINEALNU ZLEZDU;

    ALUMINIJUM, GLIFOSAT,FLUORID I WI-FI .

    Trovanje covecanstva traje decenijama unazad napadom na covekov imunitet i pinealnu zlezdu1

    TAKO NASTAVLJAMO PRICE O SVETU OKO NAS. LEPO JE VRATITI SE .

Нема коментара :

Постави коментар