четвртак, 20. децембар 2018.

PYTHON

PYTHON- JEDAN OD 1000 PROGAMERSKIH JEZIKA! PROGRAMER ZA KRIPTOVALUTE!
Od početka razvoja kompjuterskih tehnologija do danas kreirano je više od 1.000 različitih programskih jezika, a njihov broj raste iz godine u godinu.
Ipak, ako ste novi u oblasti programiranja i tek ulazite u ovaj dinamičan svet, po oceni stručnjaka, trebalo bi da krenete od najjednostavnijih programskih jezika, a zbog čitljivosti koda, većina smatra da je idealan izbor za početak – programski jezik Python.
Python je interpretirani, interaktivni, objektno orijentisani programski jezik visokog nivoa, koji poseduje dinamičku sematiku. Stvorio ga je Gvido van Rosum (Guido van Rossum) 1991. godine, a ime je dobio po kultnoj britanskoj komediji „Monty Python”. Odlikuje ga visokokvalitetna struktura podataka, koja ga, u kombinaciji sa dinamičkim pisanjem i vezivanjem, čini veoma atraktivnim za brz razvoj različitih aplikacija
Njegova fleksibilnost dozvoljava vam da postignete mnoge rezultate, bilo da su oni mali ili veliki. Python se tako može koristiti za pisanje jednostavnih programa, ali poseduje i snagu potrebnu za kreiranje složenih operacija koje koriste globalne, multinacionalne kompanije. Takođe, Python je pogodan za upotrebu „scripting” i „glue” programskih jezika, koji se koriste za vezivanje postojećih komponenti u celinu.
Pythonova jednostavna sintaksa lako naglašava čitljivost, smanjujući tako troškove održavanja samog programa. Python podržava pakete koji podstiču modularnost programa i ponovno korišćenje koda, dok su „The Python Interpreter” opcija i obimna biblioteka dostupnе u izvornom i binarnom obliku.
Programeri posebno vole Python zbog produktivnosti koju pruža
, zbog toga što nema komplikovanih koraka, a ciklus edit-test-debug je neverovatno brz. Debugging Python program je jednostavan, jer loš unos podatka nikada neće uzrokovati grešku segmentacije. Umesto toga, debugging opcija će otkriti problem, bez izuzetka. Debbuger na nivou izvora dozvoljava proveru lokalnih i globalnih varijabli, procenu proizvoljnih izraza, postavljanje tačaka za zaustavljanje, unošenje linija koda u isto vreme i sl.
Rasprostranjenost Pythona je široka, a ovo su samo neke od industrija u kojima je ovaj popularni programski jeziki uspešno primenjen: desktop grafički razvoj aplikacija (uključujući i igrice), matematička i naučna analaza podataka, razvoj interneta (Python danas koriste neki od najvećih internet domena na svetu poput Googlea, Facebooka, Reddita, Dropboxa, YouTubea, Instagrama, Pinteresta...)
Programiranje se nametnulo kao jedno od najatraktivnijih i najprofitabilnijih zanimanja koje je uspelo da privuče veliki broj ljudi koji traže posao. Za osobe koje ulaze u svet programiranja nameće se više različitih dilema ali su osnovna pitanje: Odakle početi i u kom pravcu ići?
Najnovije istraživanje poslovne platforme LinkedIn ukazuje da je potražnja za programerima koji razvijaju blockchain aplikacije na kojima svoj rad zasnivaju kripto valute u ogromnom porastu. Potražnja je u 2018-toj godini porasla čak 33 puta!
Podaci se doduše odnose na tržište SAD ali imajući u vidu online zapošljavanja taj podatak nije od presudnog značaja. U svakom slučaju ova informacija može poslužiti kao putokaz novim ali i sadašnjim programerima u kom smeru treba da razvijaju svoje programerske sposobnosti.odsetimo se da se programski jezici generalno dele na kompajlerske i interpreterske. Kompajlerski jezici generišu izvršni fajl koji se instalira na uređaj, startuje se i izvršava funkciju za koju je programiran. Interpreterski jezici se smeštaju na uređaj u vidu izvornog koda, a zatim interpreter, koji mora biti instaliran na uređaju izvršava kod, red po red.
Svaka vrsta jezika ima svoje prednosti i nedostatke i tip jezika se bira u zavisnosti od namene softvera koji se programira. Postoje i jezici koji se mogu koristiti i kao kompajlerski i kao interpretertski. Primer za to je veoma popularan jezik Python.
Za programiranje blockchain aplikacija mogu se koristiti različiti programski jezici. Ipak, najrasprostranjeniji su interpreterski jezici, pre svega zbog svoje osobine portabilnosti. To znači da mogu raditi na različitim platformama koje imaju instalirane interpretere a to su platforme koje se koriste na mobilnim telefonima i drugim mobilnim uređajima.Ukoliko želite da se bavite programiranjem softvera za kripto valute, preporuka programerima je da se orijentišu na interpreterske programske jezike. Takvih jezika ima više i sintaksa pojedinih jezika je veoma slična. Za početnike je preporučljivo da krenu od JAVA programskog jezika, koji je relativno lak za učenje i za koji postoje mnogobrojni tutorijali na internetu, kako besplatni tako i oni koji se plaćaju.
Vodeći poslodavci u oblasti programiranja blockchain aplikacija i kripto valuta su: IBM, ConsenSys i Chainyard sa radnim mestima u Njujorku, San Francisku i Atlanti.
Budućnost će pokazati kako će se opisani programerski poslovi razvijati, ali je svakako dobro imati u vidu činjenice koje su pomenute i na osnov njih graditi svoju programersku karijeru.
Sve ovo sto sam napisala ima veze za cetvrtom industrijskom revolucijom  hteli mi to ili ne. Sada nam samo preostaje da prihvatimo vitualni svet. Mozda nam izgleda komplikovan ali je verovatno bolji od ovog realnog koji nas ispunjava uzasima i zbog kojih smo svi na ivici panike.
STO PRE PRIHVATIMO BLAGODETI VIRTUALNOG SVETA BICE BOLJE. OVA CIVIIZACIJA JE TOLIKO LOSE UTICALA NA  LJUDE. RATOVI, BOLESTI, PAD MORALA,POTROSACKO DRUSTVO, FORSIRANJE LEPOG IZGLEDA..... MA NE  MOGU SVE NI DA NABROJIM. IDEMO DALJE HRABRO!

Нема коментара :

Постави коментар